Скъпи потребители! Всички материали на сайта са преводи от други езици. Извиняваме се за качеството на текстовете, но се надяваме, че те ще Ви бъдат полезни. С най-добри пожелания, администрацията на сайта. Свържете се с нас: webmaster@bgmedbook.com

Какво мога да очаквам от медицинска кариера?

Медицинските сестри са една от най-доверените групи професионалисти в САЩ, според резултатите от едно годишно проучване, публикувано от Американската асоциация на медицинските сестри.

Те представляват над 4,1 милиона души от работната сила. Те включват над 3,3 милиона регистрирани медицински сестри (RN's) и над 800 хиляди лицензирани практически медицински сестри (LPN's).

След получаване на необходимото образование медицинските сестри трябва да получат лиценз в практикуващата си държава и са задължени да завършат курсове за продължаващо обучение, за да запазят разрешението си в зависимост от регламентите на държавата.

Бързи факти за кърменето:

Ето някои ключови въпроси за кърменето. По-подробно е в основната статия.

  • Кърменето е един от най-доверените професии в САЩ, сочат проучвания.
  • Сестрите могат да избират от широк спектър от специалитети.
  • Квалификациите варират от едногодишен сертификат до доктор, в зависимост от ролята. Повечето медицински сестри започват с научна степен.
  • Обучението може да отнеме от 1 до 4 години, в зависимост от желаното ниво на влизане.
  • Съществува постоянна нужда от медицински сестри, което води до добра сигурност на работното място, конкурентна заплата и редица професионални възможности.

Какво правят сестрите?

Кърменето е разнообразна и уважавана професия.

Сестрите работят в различни условия и специалитети. Те могат да изберат да практикуват в болници, домове за възрастни, медицински кабинети, амбулаторни грижи, здравни служби и здравни центрове на общността, училища, клиники, лагери и приюти.

Специалности

Медицинските сестри изпълняват много професионални задачи, които могат да се различават в зависимост от това къде работят или в каква област специализират. Американската асоциация на медицинските сестри (ANA) изброява задълженията на медицинските сестри да включват задачи като:

  • извършване на физически изпити
  • получаване на медицинска / здравна история
  • предоставяне на пациенти със здравна промоция, консултиране и образование
  • администриране на лекарства, грижи за рани и други здравни интервенции
  • координиране на грижите за пациента съвместно с други членове на екипа по здравеопазване
  • надзираващ персонал като сътрудници на LPN и медицински сестри
  • участие в критични решения
  • изследователски отговорности

Степента, която притежават, може също така да диктува кои са специалностите, които са компетентни да практикуват инча Има над 100 специалности за сестрински грижи, включително:

  • амбулаторен
  • Изгори грижи
  • Лагер или училище
  • Диабет грижи
  • Спешно сестринство
  • Полет / транспорт
  • Съдебна медицина
  • гериатрия
  • Здраве вкъщи
  • приют
  • Труд и доставка
  • Медицинска хирургична помощ
  • Интензивно отделение за новородени (NICU)
  • нефрология
  • Неврология
  • Акушерство и гинекология
  • педиатрия
  • Психиатрична помощ
  • радиология
  • ревматология
  • телеметрия
  • трансплантации
  • Травма
  • Рани, стоми и грижи за континента

Някои специалности и практически занятия изискват определени образователни критерии, като например докторантура по медицинска сестра (ADN или ASN), бакалавърска степен по наука в сестринската медицина (BSN), магистърска степен по медицина (MSN), доктор на медицинската сестра (DNP) , Докторантура по философия (д-р) или за лекарски медицински специалности, може да се изисква Juris Doctor (JD). Регистрираната медицинска сестра може също да получи сертификат за специалност.

Съвременни медицински сестри

Някои медицински сестри могат да изберат да разширят кариерата си, като придобият завършена степен, за да развият клиничното си обучение, като продължат да получават магистърска или докторска степен. Тези медицински сестри се наричат ​​"регистрирани медицински сестри" (APRN's). Някои специалности от APRN включват:

Специалист по медицинска сестра (NP): Тези специалисти по напреднали работят в различни специалности и осигуряват цялостна грижа за пациентите. В зависимост от техните държавни лицензионни съвети, те са в състояние да предоставят първична и превантивна грижа, да диагностицират и лекуват определени състояния и да предписват определени медикаменти.

Специалистите по медицински сестри могат да включват остра грижа, здравето на възрастни, здравето на семейството, геронтологията, здравето на новороденото, онкологията, детското и детското здраве, психиатричното и психическото здраве и здравето на жените. Практикуващите медицински сестри осигуряват грижи за пациентите в места като болници, домове за възрастни, клиники и частни практики.

Сертифицирана сестра-акушерка (CNM): Тези усъвършенствани медицински сестри са в състояние да предоставят на здрави и невисоко рискови жени с акушерски и гинекологични грижи. Те могат да практикуват в условия като болници, родилни центрове и домове за пациенти.

Сертифицирани регистрирани медицински сестри (CRNA): Тези медицински сестри с напреднала практика предоставят анестезия на пациенти за хирургия или определени процедури.

Специалист в клиничната медицинска сестра (CNS): Експерти в областта на сестринската практика, CNS могат да бъдат намерени, работещи в много заведения като болници, клиники, домове за медицински сестри, офиси и в общността.

Да станеш медицинска сестра

Има 2 вида медицински сестри, лицензирани практически медицински сестри (LPN) или в някои държави, посочени като лицензирани професионални медицински сестри (LVN) и регистрирана медицинска сестра (RN). Изискванията за образование варират за всеки и зависят от степента, в която сестра планира да ускори кариерата си.

Образованието, което LPN / LVN или RN получава, се различава, както и техният обхват на практика.

LPN / LVN получава 1-годишен сертификат или степен от професионално или болнично или търговско училище. Те могат да изпълняват определени медицински задължения, но не са в състояние да осигурят същото ниво на грижи за пациентите като RN. За да получат лиценз като LPN, те трябва да вземат и да преминат лицензионния изпит на Националния съвет или NCLEX-PN.

LPN / LVN могат да продължат образованието си и да продължат или докторска степен по сестрински грижи (ADN) или бакалавърска степен по сестрински грижи (BSN) чрез мостови програми. Те могат да отнемат от 2 до 4 години, в зависимост от избраната степен.

Някои RNs избират да получат степен "Associate's Degree in Nursing" (ADN), двугодишна програма, насочена към технически умения.

Има много начини да се влезе в кърмеща кариера и да се превърне в RN, но предпочитаната степен да се получи е бакалавър на науката в сестрински грижи (BSN).

Това е 4-годишна програма за колеж. Тя включва учебна програма, базирана на курса, лабораторно време и развитие на клинични умения чрез болница или друга програма, базирана на медицински опит.

За да практикува като регистрирана медицинска сестра, трябва да се вземе и приеме Националният съвет за лицензионни проверки или NCLEX-RN.

Колко време отнема да станеш медицинска сестра?

Да станете сестра може да отнеме от 1 до 4 години, в зависимост от нивото на планираното медицинско образование.

  • LPN / LVN: 1 година
  • Асоциирана степен RN: 2 години
  • Бакалавърска степен: 4 години

Медицинските сестри, които търсят напреднала степен, ще се нуждаят от допълнително образование извън основното сестринско образование, което може да варира от две до пет години, в зависимост от степента, която се получава.

Ползите от медицинска кариера

В САЩ има нарастващ недостиг на медицински сестри. Предполага се, че повече от един милион сестрински работни места ще бъдат на разположение от 2014 г. до 2022 г., с 16% увеличение на заетостта. Очаква се недостигът на медицински сестри да продължи до 2025 г.

За медицинските сестри, този недостиг ще предложи потенциална сигурност на работното място, възможност за напредък или промяна на кариерните пътеки в обхвата на сестринската практика, както и възможности за разширено образование.

В допълнение, понастоящем сестрата предлага възможност да работи в нетрадиционна работна среда, като училища, правителствени агенции, паркове и офиси.

Широката гама от специалности означава, че кърменето може да се хареса на хора с различни интереси. Те могат да използват своите медицински умения в множество практически области.

Медианата на регистрираната медицинска заплата се очаква да бъде 66.640 долара, през 2016 г. до 2017 г., но има допълнителни начини за увеличаване на заплатите като медицинска сестра.

Например:

  • работещи извънреден труд или при повиквания при повикване
  • работещи в по-високоплащащи специалности чрез придобиване на сертификати и напреднали степени
  • пътувайки до други по-високоплатежни държави
  • да стане медицинска сестра

Кърменето е отговорна и възнаграждаваща кариера, но не винаги е лесно. Разработването на умения като управление на стреса, умения за слушане, състрадание и вътрешна сила могат да помогнат на медицинските сестри да се справят с ежедневните предизвикателства на избраната от тях кариера.

За повече информация относно ставането на медицинска сестра, посетете Американската асоциация за медицински сестри.

BGMedBook